Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/betart/domains/betart.pl/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1145
Beton stemplowany – Betart – beton artystyczny

Beton fakturowany, zwany również betonem odciskanym czy stemplowanym,

jest sposobem wykonywania nawierzchni w świeżym betonie w taki sposób, aby finalnie imitował cegły, łupki, kamień brukowy, okrąglaki i wiele innych wzorów. Wykorzystanie naturalnych kamieni jest kosztowne i wymaga większej dbałości aby uzyskać zadowalający efekt niż zastosowanie posadzek wykonanych w technice betonu stemplowanego. Dlatego wykonanie nawierzchni z wykorzystaniem betonu fakturowanego, wciąż stanowi alternatywę aby uzyskać pożądany efekt jednocześnie będąc tańszym rozwiązaniem.

Czy beton stemplowany jest rozwiązaniem dla ciebie

Dlaczego beton stemplowany a nie inna nawierzchnia?

Beton stemplowany jest atrakcyjny z wielu względów. Przede wszystkim stanowi ekonomiczną alternatywę dla bruku oraz naturalnego kamienia. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach takich jak posadzki do patio, podjazdy, ciągi komunikacyjne. Jego przewagą w stosunku do innych typów nawierzchni jest to że nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych, ze względu na brak szczelin i połączeń gdzie mogą pojawić się przerosty roślin. Właściwie wykonana i utrzymywana posadzka pozwala na długotrwały użytek.

 

Czy beton stemplowany wygląda sztucznie

Właściwie wykonany beton stemplowany wygląda bardzo realistycznie, ze względu na użycie form ściągniętych z naturalnych kamieni, nadając powierzchni zamierzoną fakturę. Aby odwzorować realistyczną kolorystkę, taką jaką można spotkać w naturalnym kamieniu, wykonawcy używają specjalnie barwionych utwardzaczy nawierzchni oraz barwionych proszkowych rozdzielaczy do form.